Ogłoszenia Toruń na 7-h.pl > Wiadomości > Nowoczesne soczewki kontaktowe

Nowoczesne soczewki kontaktowe

Kiedyś wady wzroku znacząco utrudniały codzienne życie, np. poprzez uniemożliwienie prowadzenia samochodu. Jednak dzisiaj, w zasadzie niezależnie od natężenia wady, możliwe jest całkowicie swobodne funkcjonowanie we wszystkich sferach życia. Osoby z wadami zawdzięczają to głównie coraz nowocześniejszym soczewkom kontaktowym, które wciąż są jeszcze udoskonalane.

Aberracja sferyczna – zmora kierowców

Jedną ze zmor kierowców z wadami wzroku jest tak zwane zjawisko aberracji sferycznej. Jego występowanie uwarunkowane jest specyficzną budową oka. Warto zauważyć, że aberracja sferyczna pojawia się również u osób bez wad wzroku, jednak noszący okulary lub soczewki o wiele mocniej odczuwają konsekwencje występowania zjawiska.

Wskutek aberracji sferycznej dochodzi do tzw. efektu halo. Polega on na widzeniu silnie rozproszonego światła, co staje się szczególnie uciążliwe po zmroku. Z powodu efektu halo kierowcy mają problemy z poruszaniem się nocą po drogach, z powodu oślepiających ich świateł reflektorów.

Powstrzymanie efektu halo

Nowoczesne soczewki kontaktowe purevision 2 hd niemal całkowicie niwelują występowanie efektu halo. Wszystko za sprawą wykorzystania specjalnych matowych materiałów oraz najwyższej ostrości widzenia. Szkła purevision 2 hd lepiej niż jakiekolwiek inne soczewki skupiają strumień światła, przez co nawet przy jego dużym natężeniu nie odnosi się wrażenia rozproszenia.

Soczewki na całą dobę

Warto mieć na uwadze, że wymienione soczewki purevision 2 hd to szkła całodobowe. Co to oznacza? Rzecz w tym, iż nie trzeba zupełnie myśleć o ich wyjmowaniu i pielęgnacji, gdyż przez miesiąc użytkowania mogą one bez przerwy przebywać w oczach. Zawdzięczają to konstrukcji z Balafilconu A i AerGelu. Materiały te są bowiem nieocenione, jeżeli chodzi o nawadnianie zmęczonych oczu. Co więcej, AerGel przyczynia się również do znacznego ograniczenia ilości pojawiającego się przeważnie na powierzchni soczewki osadu białkowego. Tym samym inaczej niż w przypadku tradycyjnych szkieł kontaktowych, soczewek pure vision 2 hd nie trzeba regularnie czyścić.

Jak znaleźć odpowiednie soczewki?

Dokonując zakupu soczewek kontaktowych, dobrze jest mieć duży wybór. Rzecz w tym, aby dobrać szkła do własnej wady, stopnia suchości oka, czy też sposobu korzystania z soczewek. Warto odwiedzić stronę Okularywsieci.pl gdzie dostępne są soczewki PureVision 2 HD a także pozostałe modele szkieł z tej serii i soczewki od wielu innych znanych producentów. Ponadto, użytkownik ma duży wybór siły redukującej wadę wzorku.