Ogłoszenia Toruń na 7-h.pl > Wiadomości

Wiadomości z Twojego miasta Toruń i okolic!

Gwiazdy światowego kina na otwarciu festiwalu EnergaCAMERIMAGE [zdjęcia]

2023-11-12 09:59:00

Willem Dafoe, Adam Driver i Peter Biziou to tylko część gwiazd światowego formatu, które zobaczyć można było podczas gali otwarcia 31. Festiwalu EnergaCAMERIMAGE. Impreza wystartowała w sobotę w Toruniu.


Festiwal Gęsiny w Przysieku. Jarmark gęsinowy i gotowanie Konrada Korszli. Co można było kupić? [GALERIA]

2023-11-12 09:53:00

Festiwal Gęsiny, stanowiący centralny punkt akcji „Kujawsko-Pomorska Gęsina na Świętego Marcina”, staje się nieodłącznym elementem obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Już od lat region ten ugruntował swoją tradycję świętowania przy wykwintnych stołach z najsmaczniejszymi potrawami z gęsiny. To nie tylko kulinarna uczta, ale także hołd dla renomy Kujawsko-Pomorskiego jako miejsca, gdzie gęsina nabiera wyjątkowego smaku i niezrównanych walorów odżywczych w polskim krajobrazie tradycji kulinarnej.


Te miasta z Kujawsko-Pomorskiego inwestują najwięcej. Jest nowy ranking inwestycyjny

2023-11-11 07:15:00

Eksperci sprawdzili jak wyglądają wydatki inwestycyjne samorządów. Zobacz w galerii miasta z Kujawsko-Pomorskiego, które inwestują najwięcej.


Koszmar w Ostrówku pod Kruszwicą. Alpaki z poderżniętymi gardłami - znamy kulisy sprawy

2023-11-10 10:17:00

Kryminalni z Inowrocławia ustalają sprawcę bestialskiego zabicia 10 alpak i lamy w zagrodzie "Wyspa Perperuny" w Ostrówku. Policja oszczędnie informuje o sprawie z uwagi na trwające śledztwo. Są jednak dowody wskazujące, iż motywem działania sprawcy, bądź sprawców, mogła być chęć odwetu.


Okres jesienno-zimowy – coraz więcej chorych, a w przychodniach miejsca brak? Jak to wygląda? Sprawdzamy

2023-11-10 09:54:00

Okres jesienno-zimowy zwykle kojarzy się z powrotem grypy, przeziębień, a teraz nawet i COVID-19. Odporność spada, przez co organizm jest dużo bardziej podatny na wszelkiego rodzaju infekcje. Nasi Czytelnicy zgłaszają nam jednak, że w tym roku bardzo trudno jest się dostać do lekarza rodzinnego. Postanowiliśmy więc prześledzić terminy – internetowo i telefonicznie – by sprawdzić, czy tak rzeczywiście jest.


Weekend w Toruniu. Będzie się działo! Koncerty, wystawy i pokazy filmów [10-12.11.23]

2023-11-10 09:48:00

Przed nami kolejny listopadowy weekend. Mimo coraz większej jesiennej aury kultura wciąż rozkwita. Co ciekawego czeka na mieszkańców Torunia? Dużo wystaw, koncerty i Święto Niepodległości. A oprócz tego… Zapraszamy do zapoznania się ze spisem wydarzeń.


Zderzenie aut na ul. Szosa Chełmińska w Toruniu. Sąd ustali, kto był jej sprawcą

2023-11-10 09:39:00

Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w środę (8 listopada) na ul. Szosa Chełmińska w Toruniu. Na szczęście, nikt z uczestników tej kolizji nie odniósł poważniejszych obrażeń.


Pożar w hali magazynowej w Toruniu. Konieczna była ewakuacja 30 osób [zdjęcia]

2023-11-10 09:02:00

Do pożaru w hali magazynowej doszło w czwartek (9 listopada) w zakładzie produkcyjnym przy ul. Równinnej w Toruniu. Na szczęście nikt nie został poszkodowany. Jeszcze przed przyjazdem strażaków z pomieszczeń ewakuowano 30 osób.


Hit w szpitalu w Chełmnie! Tata może być przy cesarskim cięciu i bezpłatnie zostać z mamą aż do opuszczenia szpitala

2023-11-09 11:00:00

Świetne wieści ze szpitala w Chełmnie - ruszyła możliwość bycia przy cesarskich cięciach dla bliskich pacjentki! To nie koniec dobrych informacji. Możliwy jest również darmowy pobyt z pacjentką osoby towarzyszącej - i to przez cały jej pobyt na Oddziale Ginekologiczno-Położniczo-Noworodkowy - aż do wyjścia mamy ze szpitala. Skorzystać mogą chętne panie z województwa kujawsko-pomorskiego i nie tylko!


Zakończyła się rozbudowa nowej części CSW. Niebawem będzie otwarta dla gości

2023-11-09 08:55:00

W nowym budynku toruńskiego Centrum Sztuki Współczesnej trwają ostatnie szlify. Niebawem w nowych salach będą odbywać się warsztaty i zajęcia, a magazyny zapełnią dzieła sztuki. Sprawdziliśmy, jak dziś wygląda w środku nowego budynku, który powstał na tyłach starej części CSW.