Ogłoszenia Toruń na 7-h.pl > Wiadomości

Wiadomości z Twojego miasta Toruń i okolic!

Pobili w Toruniu, ukradli samochód i tankowali paliwo. Mamy ich zdjęcia. Sprawców szuka policja

2019-06-18 11:31:00

Policjanci poszukują sprawców rozboju i kradzieży samochodu, do których doszło w maju tego roku przy ulicy Sczanieckiego w Toruniu. Publikują wizerunki podejrzanych o te przestępstwa i proszą o pomoc w ich zidentyfikowaniu.


Najtragiczniejsze wypadki w Kujawsko-Pomorskiem. Jak do nich doszło? Zobaczcie zdjęcia

2019-06-18 10:06:00

Każdy wypadek śmiertelny na drodze to ogromna tragedia. Są też niestety takie, które, między innymi w pamięci służb ratowniczych pozostają na dłużej. Z powodu okoliczności lub liczby ofiar.


Tych 8 rzeczy nie wolno ci nosić w portfelu. Sprawdź jakich

2019-06-18 08:54:00

Podobno w życiu najważniejsza jest wygoda. My jednak uważamy, że najistotniejsze jest bezpieczeństwo. Noszenie pewnych przedmiotów w portfelu to przepis na małą katastrofę - zwłaszcza w wypadku kradzieży. Zanim włożysz tam jedną z tych 8 rzeczy - mocno się zastanów! Kardynalna zasada brzmi - noś ze sobą tylko te dokumenty, których aktualnie potrzebujesz. W razie zgubienia portfela nie będzie konieczności wyrabiania ich wszystkich. Jeśli w tym momencie nie potrafisz dokładnie wymienić, co nosisz w portmonetce lub portfelu - czas uszczuplić liczbę noszonych ze sobą rzeczy!


Chcesz takiego psa? Musisz to zgłosić! Zobacz rasy psów uznawane za agresywne

2019-06-18 08:54:00

Chcesz kupić psa? Niestety nie każdego możesz tak po prostu wziąć z hodowli. Zgodnie z polskim prawem, decydując się na posiadanie psa lub prowadzenie hodowli niektórych ras, musisz to zgłosić w urzędzie. Wszystko dlatego, że rasy te są uznawane za agresywne i prawodawca nie chce, by trafiały one w niepowołane ręce. Co prawda o agresji psa nie decyduje jedynie rasa, ale szereg innych czynników, w tym przede wszystkim nieprawidłowe metody szkolenia. Niemniej jednak pewne rasy są uznawane za bardziej niebezpieczne od innych. W Polsce za takie uznano 11 ras. Jakich? Zobacz w galerii!


Twemu mężowi pozostaw rozrywkę. 16 porad małżeńskich z 1887

2019-06-18 08:54:00

"Za dobry ton w domu jesteś w pierwszym rzędzie odpowiedzialna jako żona. Nie rób mu nigdy scen, miej zawsze dla niego czas." Takie porady małżeńskie odnajdziemy w poradniku Piotra Palińskiego pt. "Prawidła grzeczności i przyzwoitości dla wszystkich stanów, a mianowicie dla kochanego ludu polskiego", który został wydany w Poznaniu w 1887 roku. Zobaczcie, które porady zestarzały się z wdziękiem... a które niespecjalnie dobrze.


Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!

2019-06-18 08:54:00

Ile kosztuje wychowanie dziecka? Tyle co sportowy samochód? Budowa domu? Mamy odpowiedź! W materiale oparliśmy się na badaniach na zlecenie platformy MAM oraz danych Centrum im. Adama Smitha. Uśrednione kwoty różnią się w zależności od raportu, ale badacze zgadzają się w jednym – jest drogo.


Punkty karne w 2019 r. Sprawdź taryfikator punktów karnych!

2019-06-18 08:53:00

Przedstawiamy taryfikator mandatów karnych w 2019 r. Jeśli jesteś kierowcą, sprawdź aktualny spis mandatów na 2019 rok. Ceny mandatów stale wzrastają. Dowiedz się, na co musisz uważać, żeby uniknąć wysokiej kary!


Wielki atak komarów. Te rośliny odstraszą owady [ZDJĘCIA]

2019-06-17 11:36:00

Plaga komarów w Toruniu województwie kujawsko-pomorskim skutecznie uprzykrza życie mieszkańcom, którzy bronią się jak tylko mogą. Jedną ze skuteczniejszych metod walki z komarami są… rośliny. Okazuje się, że jest na nie ogromny popyt i sprzedają się „na pniu”. Po odwiedzeniu kilku sklepów w każdym poinformowano nas, że już praktycznie nic nie zostało. Oto rośliny, które warto mieć w domu lub przydomowym ogródku.


TOP 7 toruńskich lodziarni! Zobacz, u kogo kupić najsmaczniejsze lody w Toruniu!

2019-06-17 10:24:00

Które z toruńskich lodziarni oferują najlepsze lody? Zapytaliśmy o to naszych Czytelników na profilu na Facebooku. Poniżej przedstawiamy listę najlepszych restauracji, lodziarni w Toruniu zdaniem Czytelników. O pozycji na liście zdecydowała liczba komentarzy.


Oto najlepsze plaże i kąpieliska w Kujawsko-Pomorskiem: bezpiecznie i bez tłoku. Zobaczcie listę!

2019-06-16 10:10:00

Gdzie w regionie Kujawsko-Pomorskiem szybko dojechać nad jezioro? Temperatury za oknem nie zachęcają do intensywnej pracy. W tak upalne dni warto wybrać się nad wodę. Zastanawiacie się, gdzie znajduje się najbliższe kąpielisko? Sprawdźcie w naszej galerii gdzie warto się wybrać na plażę w województwie! >>>>>KLIKNIJ W GALERIE>>>>>>>